RW-Warez'in A*ına koyan site (adına)

ZyXEL VMG3312-B10A Modem Türk.Net Ayarları (Görsel Anlatım)

ZyXEL VMG3312-B10A Modem Türk.Net Ayarları (Görsel Anlatım)

Evet arkadaşlar, uzun bir aradan sonra sizlerle yine birlikteyim. Yaklaşık 1.5 ay önce bağlantı için başvurduğumuz, bağlatımızın yapılmasına rağmen hala internet alamadığımız bir servis olan TürkNet’in ZyXEL VMG3312-B10A modeminde kurulumunu görsel anlatımla yapacağım.

İlk olarak modemimizin DSL girişine ADSL kablosunu takıyoruz. Ardından tarayıcımızın adres satırına “192.168.1.1” yazıp modemimizin arayüzüne giriş yapıyoruz.

Giriş bilgilerimiz şu şekilde: Kullanıcı adı=”admin” Şifre=”ttnet”

Yukarıdaki bilgileri kullanarak arayüze giriş yapıyoruz. Ardından alttaki sekmelerden “Ağ” sekmesinin üzerine geliyoruz ve yukarı doğru açılan sekmeden “Geniş bant” a tıklıyoruz.

Geniş bant’a tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki şekilde bir sayfa açılacak.

Yukarıdaki görselde gördüğünüz yere (sol tarafında “MyISP_VDSL” yazan) tıklıyoruz. Karşımıza şu şekilde bir ekran gelecek.

Yukarıdaki görselde gördüğünüz üzere “PPP Bilgisi” çatısı altındaki bilgileri düzenleyeceğiz. Eğer Türk Telekom haricinde bir servis kullanıyorsanız bu alanda “Farklı bir servis için giriş yap” linki görünecek, ona tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki şekilde bilgi girebileceğiniz alanlar açılacak. Bu alanlara internet servisinizin sunduğu bilgileri gireceğiz. Kullanıcı adı ve şifreyi doğru şekilde girdikten sonra sağ altta bulunan “Uygula” butonuna basın.

Kullanıcı adı ve şifreyi doğru şekilde girdiyseniz ve TürkNet herhangi bir şekilde bağlantınızı yanlış yapmadıysa internetiniz 1 dakika içinde gelecektir. Ama tekrar hatırlatmamda fayda var, biz 1.5 ay önce başvurduk ve internetimiz hala gelmedi. Modemi fabrika ayarlarına çevirdiğimde modemde internet ışığı yeşil yanarken bilgisayar ve telefonlar internete bağlanamıyor, gerekli ayarları girdiğimde ise modemimdeki internet ışığı kırmızıya dönüyor. Kısacası TürkNet pişmanlıktır, yaşasın Türk Telekom.

Dosyam.gen.tr üzerindeki dosyaların tümünü RW - Dosyalar'da bulabilirsiniz.

Bu yazıyı değerlendir

Öf bu ne be!Kötü!İdare eder...Güzel güzel...Çok iyi!

Bu yazı 3 kez oylandı ve 5 üzerinden ortalama 3,67 puan aldı.
.rar ve .zip dosyaların şifresi: www.root-warez.com veya root-warez.com

  • 17 Ocak 2018

    ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    BİR YORUM YAZIN