RW-Warez'in A*ına koyan site (adına)

WordPress Siteye Push Notificaton Ekleme (Resimli Anlatım)

WordPress Siteye Push Notificaton Ekleme (Resimli Anlatım)

Evet arkadaşlar, Google’ın en yeni özelliklerinden birisi sayılan “Push Notification” özelliğini bugün hep birlikte root-warez.com’a kuracağız. Bu kurulumu yaparken aynı zamanda resimli anlatımını yapalım istedik, böylelikle bilmeyen arkadaşlar da sitelerine Push Notificaton’ı rahatlıkla kurabilirler. Bu özellik size ne gibi fayda sağlayacak derseniz, yeni eklediğiniz konuları düzenli takipçilerinize iletmek için birebir bi’ özellik, siteye giren kişiler Push Notification’a izin verdiği takdirde onlar için yayınladığınız duyurular vs. Google Chrome’ları açıkken onlara bir bildirim olarak gidecek.. Hadi geçelim artık anlatıma.

Biz Push Notification için One Signal’ı kullanacağız, çünkü One Signal birçok büyük websitesinin güvenerek kullandığı ücretsiz bir servis, diğerleri hep Premium paketlere yükseltmenizi istiyor, dolayısı ile bu da para demek. Şimdilik en iyisi OneSignal gibi duruyor. Bunun için ilk olarak One Signal’in sitesine giriyoruz. Sağ üstten “Login” kısmına tıklıyoruz. Karşımıza alttaki şekilde bir sekme gelecek, buradan “Sign up” yazısına tıklayacağız.

Ardından gerekli bilgileri doldurup siteye üye olacağız. Bu bilgileri unutmayın, bildirimleri bu bilgilerle göndereceğiz.

Ardından mailimize bir doğrulama linki gönderecek. Mail adresimize girip doğrulamayı yapıyoruz.

Şimdi geldi kurulumu yapmaya.

Siteye OneSignal ile Push Notification Kurma (Resimli Anlatım)

OneSignal’a üye olduğumuz hesap bilgileri ile girdiğimizde karşımıza bir sayfa çıkacak. Buradan “Add a new app” yazısına tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra bizden uygulama için bir isim isteyecek. Size en uygun olan ismi belirleyip yazın ve Create tuşuna basın.

Karşımıza uygulamayı kullanacağımız platformu seçmek için bir ekran geliyor. Hangi platform içinse onu seçin, biz websitemiz için kuracağız yani dolayısı ile Web Bildirimleri olacak.

Seçimi yaptıktan sonra “Next” tuşuna basın ve ilerleyin. İlerle abicim, bekleme yapma, arkalara doğru ilerleyelim lütfen…

Ardından Google Chrome için olanı seçiyoruz, çünkü çoğu kullanıcı Chrome ve benzerlerini kullanmakta.

Google Chrome & Mozilla Firefox’u seçtikten sonra sağ alttan yine “Next” tuşuna basıyoruz. Şimdi karşımıza gelen kısım önemli. Alttaki kısmı dikkatli şekilde doldurmalısınız. Ayrıca bir tane de 192X192 boyutlarında ikon ayarlamalısınız.

Website adresinizi ve ikonuzu koyduysanız “Save” tuşuna basabilirsiniz.

Yukarıdaki adımda ise hangi platforma kuracağımızı seçiyoruz. HTML, PHP, ASP gibi site kullananlar “Website Push“u seçecek, bizim gibi WordPress kullananlar ise “WordPress” i seçip “Next” tuşuna basacak.

Sizin de gördüğünüz üzere API Anahtarı ve Uygulama ID’si verdi. Bunları WordPress sitemize girip kuracağımız OneSignal uygulamasına işleyeceğiz. Bunun için WordPress Admin Paneli’ne girip Eklentiler > Yeni Ekle > (Arama kısmına) OneSignal (birleşik yazmalısınız) yazıp çıkan eklentiyi “Hemen yükle” butonuna basarak sitemize kuruyoruz.

 

Eklenti kurulumu tamamlandıktan sonra eklentiyi etkinleştirip eklentinin ayarlar sayfasına giriyoruz. Eklentinin ayarlar sayfasına girdikten sonra üst tarafta “Configration” sekmesine tıklıyoruz.

Gerekli ayarları yukarıdaki gibi yapın ve “Save” tuşuna basın.

Ardından yeniden OneSignal’in sitesine girip kaldığımız yerden devam edelim. En son kontrol etmeye kalmıştı işlerimiz.

“Check Subscribed Users” butonuna tıklayın. Hata verirse sitenize girip CTRL+U tuşlarına basın ve size verdiği App ID’yi aratın. Eğer bulunursa artık bu sekmeyi kapatabilirsiniz çünkü işlemleriniz tamamlanmış demektir. Adımları birebir takip ederseniz artık sitenizde “Push Bildirimleri”ni açmış olursunuz. Bu arada sitemizdeki Push Bildirimlerine izin vermeyi unutmayın 🙂 Bildirimlere izin verin, takipte kalın…

Yukarıdaki görsel de takip ettiğiniz yolda herhangi bir sorun olmadığını göstermektedir. Güle güle kullanın…

 

Dosyam.gen.tr üzerindeki dosyaların tümünü RW - Dosyalar'da bulabilirsiniz.

Bu yazıyı değerlendir

Öf bu ne be!Kötü!İdare eder...Güzel güzel...Çok iyi!

Bu yazı 1 kez oylandı ve 5 üzerinden ortalama 5,00 puan aldı.
.rar ve .zip dosyaların şifresi: www.root-warez.com veya root-warez.com

  • 15 Temmuz 2017

    ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    BİR YORUM YAZIN