RW-Warez'in A*ına koyan site (adına)

iPhone Zil Sesi Değiştirmek (2017-Resimli Anlatım)

iPhone Zil Sesi Değiştirmek (2017-Resimli Anlatım)

iPhone’larımızda zil seslerini değiştirmek için normalde (legal olan yönteme göre) iTunes’dan zil sesi satın almamız gerekiyor ki satın alsak bile bazen zil sesleri çalışmıyor ya da randıman vermiyor. Ama alttaki yöntemle birlikte zil seslerini yüklemek oldukça basitleşiyor ve bu işlemi iTunes Programı üzerinden yapıyoruz 🙂 Kısacası aslında illegal olan bir durum da söz konusu değil. Şimdi geçelim iPhone’da zil sesini değiştirmenin resimli anlatımına…

iPhone Zil Sesi Değiştirmek (2017 Güncel Resimli Anlatım)

Adım 1: Zil Sesi Yapacağımız Şarkıyı Seçiyoruz

İlk olarak zil sesi yapacağımız şarkıyı bilgisayarımıza indirelim. YouTube üzerinden indirmek isteyenler bu işlem için bu adresi kullanabilir. Ben eski bir dizi olan Küçük Sırlar’ın dizi müziğini zil sesim yapmak istiyorum mesela. Bunun için YouTube’daki linki alıp YouTube-mp3.org’dan çevireceğim. Bu işlem için şarkının linkini youtube-mp3.org sitesindeki ilgili kısma yapıştırıp “Convert” (Dönüştür) tuşuna basıyoruz.

Videoyu dönüştür dedikten sonra yaklaşık 1 saniyede video mp3 formatına çevrilecek ve indirme kısmı gelecek. Aşağıdaki ekran görüntüsünde göreceğiniz üzere “Download” yazısına tıklayıp şarkıyı masaüstüne indiriyoruz.

Adım 2: Şarkımızı (mp3 dosyamızı) Zil Sesine Çevireceğiz

Bu işlem için herhangi bir mp3 to m4r converter sitesini kullanabilirsiniz. Benim size tavsiye ettiğim site şu sitedir. Çünkü bu siteden şarkınızı kesip biçebiliyor ve 30 saniyelik kısmını alabiliyorsunuz. Siteye girdikten sonra indirdiğimiz mp3 dosyasını siteye yükleyeceğiz. Bunun için “Yükleme”ye tıklayın ya da mp3 dosyasını doğrudan gerekli alana sürükleyin.

Yüklemek için dosyayı seçtiğinizde dosya boyutu ve internet hızınıza göre ortalama 1 dakika içerisinde şarkıyı yüklemiş olacaksınız.

Yüklendikten sonra sayfanın alt kısmında aşağıdaki şekilde seçenekler aktifleşecek.

Yukarıdaki kısım bizim için önemli. Zil sesinin başlayacağı ve biteceği saniyeleri seçin, toplamda 30 saniyeyi geçmemeli. Ardından sol alt kısımda M4R’ye tıklayın ve sonrasında ise yanındaki “ZİL SESİ YAP” butonuna tıklayın. Ardından şu şekilde bir ekran gelecek karşınıza.

İndir deyin arkadaşlar, indirdiyseniz diğer adıma geçelim artık.

Adım 3: Zil Sesimizi iTunes Üzerinden Telefonuma Yükleyelim

Neredeyse bitmek üzere, şimdi bilgisayarımıza iPhone’muzu bağlayalım ve iTunes Programını açalım. iTunes programını açtıktan sonra Aygıtımda sekmesinin altındaki Ses Tonları’na tıklayalım ve indirdiğimiz .m4r dosyasını buraya sürükleyelim. Görüntü aşağıda…

Dosyanızı bu alana sürükledikten sonra bu sefer yukarıdaki “Ses Tonları”na tıklayın ve aşağıdaki gibi yerleri işaretleyin.

Yukarıdaki şekilde zil sesinizi seçtikten sonra aşağı kısımdan “Uygula”ya tıklayın.

Adım 4: Telefondan Zil Sesimizi Seçmek

Evet arkadaşlar, buraya kadar her şeyi doğru yaptıysanız eğer artık iPhone’nuza yeni bir zil sesi eklediniz demektir. Zil sesini nasıl değiştireceğinizi biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız da Ayarlar > Sesler > Zil Tonu yolunu takip edin ve eklediğiniz zil sesini seçin. Artık tamamdır…

Örnek görüntü:

Tebrikler! iPhone’nuzun Zil Sesini Başarıyla Değiştirdiniz! Güle güle kullanın.. Yazımızı değerlendirmeyi unutmayın…

 

Dosyam.gen.tr üzerindeki dosyaların tümünü RW - Dosyalar'da bulabilirsiniz.

Bu yazıyı değerlendir

Öf bu ne be!Kötü!İdare eder...Güzel güzel...Çok iyi!

Bu yazı 3 kez oylandı ve 5 üzerinden ortalama 2,33 puan aldı.
.rar ve .zip dosyaların şifresi: www.root-warez.com veya root-warez.com

  • 14 Temmuz 2017

    ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    BİR YORUM YAZIN