RW-Warez'in A*ına koyan site (adına)

İlluminae Dosyaları_01 okudum, İlluminae Dosyaları_2 Türkçe’de sıra.

İlluminae Dosyaları_01 okudum, İlluminae Dosyaları_2 Türkçe’de sıra.

Geçtiğimiz haftalarda Gaziantep’e giderken Esenboğa Havalimanı’nda görünüşe aldanıp (iyi ki aldanmışım) satın aldığım İlluminae: İlluminae Dosyaları_01 adlı kitabı yaklaşık 10 günde bitirdim. Normalde çok daha kısa sürede bitirilecek bir kitap lakin okumak için çok fazla zamanım olmadığından ben 10 günde bitirebildim. Kitap bugüne kadar okuduğum en güzel kitap diyebilirim. Bilim Kurgu, Macera türünü seviyorsanız eğer kesinlikle okumanız gereken bir kitap. Size tavsiyem almayı planlarsanız ciltli olanını alın, ciltlisinden resmen kalite akıyor çünkü. Kitap hakkında biraz özet geçmemi isterseniz şu şekilde anlatabilirim.

İlluminae Dosyaları_01 özeti:

BieTech adında özel bir şirket binlerce insanın yaşadığı bir gezegene saldırıyor, saldırı sırasında 3 tane tahliye gemisi kalkıyor.

  1. Alexander (Ana savaş gemisi)
  2. Kopernik (Kurtarma gemisi)
  3. Hypatia (Tıp ve Bilim gemisi)

Ana karakterlerimiz Ezra Mason, Kady Grant ve YZ (Yapay zeka) olan AIDAN. Ezra ve Kady sevgililerdi, aralarındaki tripli konuşmaları vs. kitap bize sunuyor. AIDAN ise kafayı yemek üzere olan bir yapay zeka. Bu gemiler işgal gezegeninden kaçıyor kaçmasına fakat arkalarından BieTech’e ait Lincoln savaş gemisi bunları takip ediyor. Bu sırada ortaya insanları deliye çevirip diğerlerini öldürmelerine sebep olan bir salgın ortaya çıkıyor. Yani bir nevi ortada düşünen deli zombiler dolaşmaya başlıyor. Bunlara karşı önlem olması açısından Yapay Zeka AIDAN devreye giriyor ve içlerinde Kady’nin annesinin de bulunduğu 2000 kişilik gemiyi havaya uçurma emri çıkartıyor. Hangi gemi olduğunu söylemeyeyim ki heyecanı kaçmasın. Ortada 3 büyük sorun var; gezegenin işgal edilmiş olması, Lincoln’ün gezegenden kurtulanları öldürmek amacıyla takip ediyor olması ve ortaya çıkan deli zombi salgını. Bilin bakalım bunlar nasıl sonuçlanacak, bilemezsiniz. Çünkü kitap her sayfada insanı şaşırtıyor, okudukça “Hayır, lütfen böyle olmasın, bu sayfayı çevirmek istemiyorum.” dediğiniz anlara şahit olacaksınız. Kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Gel gelelim bu kitabın serisinin ikincisine, İlluminae Dosyaları_2 kitabının adı “Gemina”. Bu kitap ise D&R’da E-kitap olarak satılıyor fakat dili İngilizce. Yani E-Kitap bile henüz Türkçe’ye çevrilmiş durumda değil ki E-kitap çevrilse bile ciltli halinin Türkçe olarak çıkmasını epey süre ile bekleyeceğiz gibi duruyor. Kitap çıkar çıkmaz 3. kitabın Türkçe’ye çevrilmesini bekleyeceğiz, bu arada o kitabın adı da “Obsidio”. Yani İlluminae Dosyaları serisi 3 kitap barındırıyor içinde; “İlluminae, Gemine, Obsidio”. Bu kitaplardan ise henüz sadece 1 tanesi Türkçe’ye çevrilmiş durumda. Gemina ve Obsidio’nun da hızlı bir şekilde Türkçe’ye çevrilmesi dileklerimle konuyu burada noktalıyorum.

Dosyam.gen.tr üzerindeki dosyaların tümünü RW - Dosyalar'da bulabilirsiniz.

Bu yazıyı değerlendir

Öf bu ne be!Kötü!İdare eder...Güzel güzel...Çok iyi!

Bu yazı 2 kez oylandı ve 5 üzerinden ortalama 3,00 puan aldı.
.rar ve .zip dosyaların şifresi: www.root-warez.com veya root-warez.com

  • 18 Ocak 2018

    ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

    BİR YORUM YAZIN