RW-Warez'in A*ına koyan site (adına)

Ananasın Cilde Faydaları

Ananasın Cilde Faydaları

En çok yetiştiği Amerika olarak bilinen ananas, içinde yüksek ölçütte bulundurduğu vitamin ve minerallerin yanında yüksek besin değerine sahip olmasından dolayı “Tropikal Meyvelerin En İyisi” olarak kabul edilir. Özellikle bağışıklık ve dolaşım sistemimize olan faydalarının yanında ise cildimizde de önemli etmenlere sahiptir.

Ananasın cildimize faydalarının en başında selülitle savaşması, ödem atılımına fayda sağlaması ve içinde bulunan antioksidanlar sayesinde vücudumuzu pürüzsüz bir hale getirmesini sayabiliriz. Ayrıca akne tedavisi ve gözaltı morluklarına da iyi geldiği belirlenmiş olup çoğu ülkede ayak altı çatlaklarında da kullanılmaktadır.

Peki Ananas Cilde Nasıl Bu Kadar Faydalı Olabiliyor?

Şüphesiz ki ananasın bu denli yararlı olmasının başında içinde bulundurduğu zengin vitamin ve minarel çeşitleri. Biraz daha detaylı inceleyecek olursak şu şekilde belirtebiliriz:

  • Ananasın içinde, manganez, folik asit, bakır ve çinkonun yanında bolca A ve C vitaminleri bulunmaktadır. C bitamini suda çözünebilen bir vitamin olduğu için vücuda girdiği andan itibaren her bir hücreye ulaşabilmekte ve bu hücreleri oksijensiz bırakan mikroplarla savaşabilmektedir. Bu durum da dolaylı yoldan kanser ve kalp rahatsızlıklarına etkili olmakla birlikte çok iyi bir anti-aging görevini de yerine getirmiş olur.
  • Artık neredeyse her köşebaşında görebildiğimiz VitaminBarlar’da satılan 1 bardak ananas suyu ise sağlıklı bir insan vücudunun günlük C vitaminin %100’ünden fazlasını karşılamaktadır.
  • Ananasın en büyük özelliklerinden birisi ise içinde bulundurduğu “bromelain” adı verilen ve ödem attırıcıdır. Bromelainler vücudunuzdaki ötemi daha hızlı atmanızı ve hem de vücudunuzun daha genç görünmesine yardımcı olur. Ek bir bilgi vermek gerekirse dünyada ananastan daha fazla bromelain içeren bir meyve yoktur.

Dosyam.gen.tr üzerindeki dosyaların tümünü RW - Dosyalar'da bulabilirsiniz.

Bu yazıyı değerlendir

Öf bu ne be!Kötü!İdare eder...Güzel güzel...Çok iyi!
.rar ve .zip dosyaların şifresi: www.root-warez.com veya root-warez.com

  • 08 Ağustos 2018

    ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    BİR YORUM YAZIN