RW-Warez'in A*ına koyan site (adına)

WordPress için güvenlik önlemleri

WordPress için güvenlik önlemleri

Bugüne kadar çok fazla wordpress teması paylaştık başka scriptlerin yanında. Peki biliyor musunuz bu wordpress temalarını nasıl aldılar, paylaştık? Tabii ki güvenlik açıklarından içeri sızarak. O yüzden siz değerli Root-Warez kullanıcılarına kendinizi güvene alabilmeniz için birkaç küçük tüyo vereceğiz.

Kullanıcı adınızı değiştirin: WordPress’i kullanırken bize verdiği varsayılan kullanıcı adı admin’dir. Bunu bilen çoğu hacker arkadaşta ilk denemelerini admin kullanıcı adı üzerinden yapar ve çoğu zaman başarıya ulaşırlar. Bu yüzden kullanıcı adınızı çok daha farklı bir şey yapın.

Wp-Config.php’nizi güvene alın: Bildiğiniz üzere wp-config.php dosyanızda sunucunuz için önemli bilgiler yer alır bunlardan en önemlisi de veritabanı şifresidir. Veritabanınıza erişim sağlarlarsa sitenizi çok kolay şekilde yönetebilecek hale gelirler. Bu yüzden wp-config.php dosyanızın ismini ve yolunu değiştirin. Bunun için wp-config.php’nize farklı bir isim verip wp-includes klasörünün içine atın. Ardından wp-includes klasörüne girin ve class_core.php dosyasını açın. İçinde wp-config.php’yi aratın ve adres yolunu yeni yol ile değiştirin.

CHmod izinlerini ayarlayın: CHMod izinlerini ihmal etmeyin. cPanel ve FileZilla üzerinden değiştirebileceğiniz CHMod izinleri klasörlere erişimleri ve klasör içindeki dosyaları çalıştırmak için gerekli izinleri ayarlar. WordPress için en iyi CHMod izinleri şunlardır:

Şimdilik bu kadar ekleyebiliyoruz. Daha sonra bu yazıya belki ekleme yaparız ve daha fazla detaylandırırız. Bu önlemleri almanız bile sitenize erişmeye çalışan kişilere baya bir zorluk çıkartacaktır. Bu zorluk sonrasında çoğu pes edecektir çünkü onlar için daha ulaşılabilir, daha kolay siteler mevcuttur.

Dosyam.gen.tr üzerindeki dosyaların tümünü RW - Dosyalar'da bulabilirsiniz.

Bu yazıyı değerlendir

Öf bu ne be!Kötü!İdare eder...Güzel güzel...Çok iyi!

Bu yazı 1 kez oylandı ve 5 üzerinden ortalama 5,00 puan aldı.
.rar ve .zip dosyaların şifresi: www.root-warez.com veya root-warez.com

  • 04 Haziran 2016

    ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    BİR YORUM YAZIN