RW-Warez'in A*ına koyan site (adına)

Ücretsiz Yıllık SSL (https) Alma 2017 (Resimli Anlatım)

Ücretsiz Yıllık SSL (https) Alma 2017 (Resimli Anlatım)

Evet arkadaşlar, geçenlerde başımıza gelen bir ssl hatası dolayısı ile bugün sizlere ücretsiz ssl alma yani sitenizi https yapma olayını resimli olarak anlatacağız. İlk olarak ücretsiz olmasının dezavantajı var mı derseniz standart siteler için herhangi bir dezavantajı yok. Yani bloglarınızı ve benzeri diğer sitelerinizi alacağınız bu ssl sertifikası ile güvenli kılabilirsiniz. İlk olarak bilinen tek ücretsiz servis olan startssl’e giriş yapmamız gerekiyor.

1) StartSSL’e Üye Olacağız.

Üye olmak için buraya tıklayın. Bu sayfaya girdikten sonra aşağıdaki şekilde gerekli yerleri doldurun.

Gerekli yerleri doldurduktan sonra mailinize bir kod gönderecek ve o kodu girmenizi isteyecek. Mailimize gelen kodu aşağıdaki gibi gerekli alana yerleştirdikten sonra Signup yazısına tıklayacağız.

Sign Up yazısına tıkladıktan sonra karşımıza alttaki şekilde bir ekran gelecek. Sizden şifre girmenizi sonrasında ise bunu tekrarlamanızı isteyecek. Ardından “Submit” butonuna basın.

Ardından karşınıza şu şekilde bir ekran gelecek. Bu ekran ne diyen olursa alttaki görselin altına açıklamasını yazıyorum.

Download files butonuna tıklarsanız size bir dosya verecek, bu dosyayı kullandığınız tarayıcıya import ederseniz (içe aktarırsanız) bundan sonraki girişlerinizde sizden şifre istemeyecek, doğrudan giriş yapabilecekseniz. Ama her seferinde mailime kod gelsin onu kopyalayıp gireyim diyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz. Bu adımı atlamak için sitenin anasayfasına girmeniz yeterli. Biz bu adımı atlayalım, her seferinde şifre göndersinler. Bu yüzden anasayfaya girip “Giriş” yani “Log in” e tıklıyoruz.

Sitenin anasayfasından “Log in” e tıkladıktan sonra karşımıza alttaki gibi bir ekran gelecek. Buradan da “One Time Password Login” e tıklıyoruz.

Karşımıza alttaki gibi bir ekran gelecek. Mail adresimizi ve güvenlik kodunu girip “Send One Time Password” butonuna tıklayalım.

Şimdi de mail adresimize gelen kodu gerekli boşluğa girelim.

Tek kullanımlık şifre olduğu için sansür gereği duymadık. Şifreyi 1 diye işaretlediğimiz yere yapıştırdıktan sonra “Login” e tıklayın. Tatataaam, karşınızda StartSsl paneli.

Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi “Validations Wizard” (Onaylama Sihirbazı) sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza alttaki şekilde bir ekran gelecek.

Yukarıdaki şekilde “Domain Validation (For SSL certificate)” seçeneğini seçiyoruz ve “Continue” ye tıklıyoruz.

Karşımıza domain adresi girmemiz için aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Başına http:// eklemeden adresimizi giriyoruz.

Domain adresimizi girdikten sonra “Continue”ye tıklıyoruz.

Karşımıza alttaki gibi bir ekran gelecek, bu kısım önemli, çünkü doğrulama kodunu sitemizin mailine gönderecek, üye olduğumuz mail adresine değil. Bunun için cPanel’e giriş yapıp webmaster@siteniz.com şeklinde bir mail adresi açmanız gerekiyor. Mail adresini açtıktan sonra alttaki gibi webmaster@siteniz.com mailini seçip “Send Verification Code” butonuna tıklayın ve sitenizin mailine girin. siteniz.com/webmail şeklinde giriş yapabilirsiniz.

Gelen kodu 4 numaralı alana girip “Validation” yazısına tıklayın.

Alan adımızı doğruladık, sırada SSL’i doğrulama işlemi var. Bunun için alttaki ekran geldiğinde To “Order SSL Certificate” butonuna tıklayacağız.

Sıra geldi ssl almak istediğimiz domain adreslerini yazmaya. Buraya ssl alacağımız domain adresini hem www. ile hem de www. olmadan yazacağız ardından da “Generate by MySelf” seçeneğini seçeceğiz.

Gerekli alanları yukarıdaki gibi doldurduktan sonra 3 numaranın gösterdiği yerden StartComTool.exe dosyasını indirip çalıştıralım.

İndirdiğimiz dosyayı çalıştırdıktan sonra “Generate CSR” yazan butona tıklıyoruz. 1-2 saniye beklettikten sonra .key dosyamızın hazır olduğunu ve kaydetmek istediğimiz yeri soruyor, masaüstüne kaydedelim. Bu şekilde hem private key, hem de csr dosyamız masaüstüne kaydedilecek.

StartComTool’da da kaydettikten sonra .csr dosyamızın içeriğini göreceğiz, alttaki şekilde o kodu kopyalayalım.

Ardından yeniden websitesine girip kaldığımız yerden devam edelim.

StartComTool’un verdiği kodu yukarıdaki alana yapıştırdıktan sonra “Submit” tuşuna basıp bekleyelim. Bu işlem birkaç dakika sürebilmekte.

Yukarıdaki ekran karşımıza geldiğinde Certificate List butonuna tıklayın ve ardından sol taraftan Decrpyt Private Key menüsüne tıklayın.

Yukarıdaki gibi 3 alanına masaüstüne kaydettiğimiz .key dosyasının içeriğini yapıştıracağız. Bu yüzden masaüstündeki .key dosyamıza (biz rw.key olarak kaydetmiştik siz nasıl kaydettiyseniz o dosyaya) sağ tıklayıp Not defteri yada varsa NotePad++ ile aç deyip içindekilerin tümünü kopyalayıp yukarıdaki 3 alanına yapıştıralım.

Passphrase kısmına en başta oluşturduğunuz şifreyi girecekseniz, eğer otomatik dolduysa hiç ellemeyin. Sonrasında ise “Decrypt” tuşuna basın.

Alt tarafa çözülmüş bir paragraf verecek. O paragrafı kopyalayın ve masaüstünde private.txt dosyası açıp içine yapıştırın. Dosyayı .txt olarak değil private.key şeklinde kaydedin. SSL’imizi aldık, sıra geldi SSL’imizi aktifleştirmeye.

Bunu yeni bir konu olarak yayınlıyoruz çünkü bu konu şimdiden 650 kelimeyi ve 20 ekran görüntüsünü aşmış durumda. Hem kafanız karışmaması hem de daha rahat bir anlatım için yeni konu olarak anlatmaya başlıyoruz. Linkini aşağıda bulabilirsiniz.

 

Dosyam.gen.tr üzerindeki dosyaların tümünü RW - Dosyalar'da bulabilirsiniz.

Bu yazıyı değerlendir

Öf bu ne be!Kötü!İdare eder...Güzel güzel...Çok iyi!

Bu yazı 3 kez oylandı ve 5 üzerinden ortalama 3,33 puan aldı.
.rar ve .zip dosyaların şifresi: www.root-warez.com veya root-warez.com

  • 18 Temmuz 2017

    ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

    BİR YORUM YAZIN