RW-Warez'in A*ına koyan site (adına)

Tırnak Batmasına Kesin Çözüm (Evde Uygulama)

Tırnak Batmasına Kesin Çözüm (Evde Uygulama)

Geçen sene başlayan tırnak batması rahatsızlığım bu vakitlerde senesini doldurmak üzere hatta doldurup 2. senesinden gün bile almış olabilir. 1 senedir yaşadığım bu ağrılı ve en olmadık anlarda ani acılar veren tırnak batması muhabbetinden kurtulmak için tırnağımı çektirmiştim Bursa’da, bugün anladım ki tırnak batmasının tedavisi asla ama asla tırnak çektirmek değilmiş. Tırnak batmasını geçirebilmek için evvelki gün eczaneye sipariş verip dün aldığım Oniko Tırnak Batması telini dün evde kendime başarıyla uyguladım, uygulama sonrasındaki birkaç saatte hafif bir sancı vardı onu da Arveles (Ağrı kesici) ile geçirdim. Bugün ise parmağımda tırnaktan kaynaklanan herhangi bir sancı olmaması uygulamanın başarılı bir sonuca vardığına işaret. Peki nelere dikkat ettim, etmeliydim ya da siz uygulamaya kalkarsanız nelere dikkat etmelisiniz?

 1. Uygulama yapacağınız tırnağa uygun teli almanız gerekiyor. İnce tırnaklar ve standart tırnaklar için ayrı ayrı tel satılıyor çünkü.
 2. Uygulama yapacağınız yerde iltihap olmaması işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır, bende iltihap olduğu için tırnak telini takmak oldukça acı verici oldu, iltihap olmayan kısma ise oldukça basit şekilde takıldı telin kancası.
 3. İltihap varsa ilk olarak hekime danışıp antibiyotik yazdırın ve bu iltihabı kurutun, ardından teli uygulayın.
 4. Teli uygulamadan önce ayağınızı sıcak suda bekletmeniz oldukça yardımcı olacaktır.
 5. Tırnak telini takmadan önce de uygulama videosunu izleyebilirsiniz hatta mutlaka izlemelisiniz.

Tırnak batması telinde benim kullandığım videoda yer alan Oniko marka Standart boy teldi. Tırnağınızın boyutuna ve durumuna göre uygun seçeneği eczacınızla birlikte seçebilirsiniz.

Uygulama sonrası ilk gün:

Tırnak teli umduğumdan çok daha iyi şekilde ağrılarımı dindirdi, normalde tırnağımın üstünden ve parmağımın altından bastıramazdım bugün çok rahat şekilde dokunup basabiliyorum. Ayakkabı giyerken parmağımda sancı olurdu bugün bu şekilde bir şikayetim söz konusu değil. Tırnak batması yaşayanlara tırnak batması telini kesinlikle tavsiye ederim…

Dosyam.gen.tr üzerindeki dosyaların tümünü RW - Dosyalar'da bulabilirsiniz.

Bu yazıyı değerlendir

Öf bu ne be!Kötü!İdare eder...Güzel güzel...Çok iyi!

Bu yazı 1 kez oylandı ve 5 üzerinden ortalama 5,00 puan aldı.
.rar ve .zip dosyaların şifresi: www.root-warez.com veya root-warez.com

 • 24 Kasım 2017

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN