RW-Warez'in A*ına koyan site (adına)

Taytan TOKİ Salihli Belediyesi tarafından zehirleniyor!

Taytan TOKİ Salihli Belediyesi tarafından zehirleniyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı faaliyet göstermekte olan Salihli Belediyesi yapılan tüm bildirilere rağmen Taytan Mahallesinde yapılan Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) bağlı olan 141 dairenin hemen yanı başından geçen, yerel halkın dilinde zehir nehir olarak anılan dere için gerekli çalışmaları hala yerine getirmemiştir.

TOKİ’de yaşayan aileler ve zehir nehre kıyısı olan arsa sahipleri durumdan şikayetlerini onlarca defa belediyeye aktardıklarını belirtmiş fakat yıllardır bu atık nehri temizlenmemiş ve kapalı boru sistemine tabi tutulmamıştır. TOKİ sakinlerinden bazı ailelerin çocukları bu dereden ötürü çeşitli rahatsızlıklar yaşamıştır. Organize Sanayi Bölgesi’nden geldiği belirlenen bu atık deresi, fabrikaların tüm pisliklerini, tüm kimyasallarını ve tüm dışkılarını bu dereden atmaktadır. Bu atıkların tümü hem yanı başında bulunan konutlara hem de sınırı olan tarlalara büyük zararlar vermektedir.

Sağlığımız Tehlikede!

Taytan TOKİ’de yaşamakta olan aileler çocuklarını toprakta oynamaktan sakınıyor. Çocukluğumuzun en büyük avantajı taş ile toprakla oynayarak büyüyebilmek olmasına rağmen Salihli Belediyesi’nin ihmalkarlığından ötürü hiç kimse çocuklarını bu alanda oynayabilmesi için sokağa bırakamıyor. Ayrıca bu derenin yanında oynayan birkaç çocuk da ishal, mide bulantıları gibi envai çeşit rahatsızlıklarla karşı karşıya kalmıştır.

Sorumluları Göreve Davet Ediyoruz!

Kaynağı Salihli Organize Sanayi Bölgesi olarak belirlenen bu atık deresinin etrafa daha fazla zarar vermemesi için gerek OSB yetkililerini, gerek Salihli Belediyesi yetkililerini görevlerinin başına davet ediyoruz. Bu zehirli derenin bir an önce temizlenmesi veyahut kapalı bir şekle sokularak etrafa zarar vermesinin önüne geçilmesi için gerekli tüm çalışmaların yapılmasını olarak rica ediyoruz.

Zehir Nehir’in videoları fotoğrafların altında yer almaktadır.


Dosyam.gen.tr üzerindeki dosyaların tümünü RW - Dosyalar'da bulabilirsiniz.

Bu yazıyı değerlendir

Öf bu ne be!Kötü!İdare eder...Güzel güzel...Çok iyi!

Bu yazı 2 kez oylandı ve 5 üzerinden ortalama 5,00 puan aldı.
.rar ve .zip dosyaların şifresi: www.root-warez.com veya root-warez.com

  • 10 Ekim 2017

    ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    BİR YORUM YAZIN