RW-Warez'in A*ına koyan site (adına)

Salihli Girginler Restoran Nasıl?

Salihli Girginler Restoran Nasıl?

Normalde bu tür yazılar yazmam, en azından eskiden yazardım da çok uzun zamandır yazmıyorum. Ama gerek bloga makale girebilmek gerekse merak edenlerin meraklarını giderebilmek için bu makaleyi hazırlama gereği duydum. İlk olarak bir gurme olmasam da etin lezzetini ciddi anlamda önemseyip ete özel bir değer verdiğimi belirterek giriş yapmak istiyorum yazıma. Dün akşam saatlerinde sırf meraktan ötürü tercih ettiğimiz Salihli Girginler Restoran hakkındaki görüşlerim şu şekilde.

İlk olarak gittiğimizde doğum günü partisine gelmiş olmamız ortamı biraz daha canlı gösterse de sarma ve pasta haricinde menü içerisinde bulunan yemeklerden sipariş veren tek çift bizdik, kısacası tek müşteri bizdik. Henüz giriş yoluna asfalt bile dökülmemiş olması ise restoranın ne kadar yeni olduğu hakkında fikir veriyor ki biz de zaten yeni açıldığını biliyoruz. Restorana girdiğimide öyle alelade bir karşılama olmasa da buyurun şuralar boş, şuralara oturabilirsiniz tarzında klasik karşılama mevcuttu. Bunları geçip yemeklere gelelim bence, ben ızgara köfte, nişanlım ise tavuk şiş sipariş verdi. Bu siparişler hazırlanırken masaya mezelerin gelmesini bekledim fakat gelmedi, şef garsonla yaptığım görüşme sırasında meze istersek ayrıca sipariş vermemiz gerektiğini öğrendik ki ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Hadi sipariş verme kısmını anladım, adisyona haşırt dı bilekbord yapacaklar ama şöyle bir sıkıntı var, e kardeşim madem bu işi böyle yapıyorsunuz garsonunuz bir sorsun değil mi meze istiyor musunuz diye? Bir klasik bir cümle olan ve gerçek anlamda en sevmediğim cümlelerden birisi olan “Ortaya salata ister misiniz?”. Bu cümleyi sevmiyorum çünkü bu cümle kurulduğunda bilin ki saçma sapan bir salatayı da hesap olarak ekleyeceklerdir ki öyle de oldu. Hiç yemediğimiz bir salataya para vermiş olduk. Konu parası değil bu arada, konu sadece sunum. Bize siparişlerden önce sıcak ekmek getirildi ama bu ekmeği ne ile yiyeceğimiz ne soruldu ne de yanında ikram sunuldu. Kısacası yemek öncesi atıştırmalık kuru ekmeğe talim ettireceklerdi. Hadi bunu da geçelim, hacı abi ben şalgam istedim adam gözümün önünde 2 Lt’lik şalgamı açıp bana 1 bardak doldurup getirdi, fişe ise bunu 4 tl olarak yansıttı. Bakın, peşin peşin söylüyorum fiyatları önemsiz, fiyatlarını söylememin tek sebebi kalite ile fiyat arasındaki ters orantıya dikkatinizi çekmek. Son olarak da fişimizde kapalı ayran yazarken yine aynı şekilde küçük ayranlardan birisi bardakta önümüze geldi. Bunların bardakta olması güzel ama 2 Lt’lik şalgamı açıp da 1 bardak doldurulduğunu görmem hoş olmadı. Meze konusunda zaten söyledim söyleceğimi, tam bir fiyasko.

Hadi gelelim lezzet konusunda, ızgara köftemin içine atılan ekmekler kıtır kıtırdı, ilk olarak hoşuma gitti bu durum fakat köftenin baharatsız olması üzerine kırmızı toz biber ve kimyon ekmeme sebep oldu ki köfte dediğin şeye bunlar yapılmaz. Köfteye bir lezzet vermeleri gerek ki ben müdahale etmeyeyim. Tavuk şişin lezzetine de baktım o da tuzsuzdu, kısacası lezzetlerine varabilmek için dış müdahale gerektiren yemekler geldi önümüze. Ortaya koyulan salata zaten başlı başına fiyasko, sanki diyetteyiz de sırf yeşillik yememiz gerekmiş gibi bir şeydi. Ortam ise dışarıdan görüldüğü şatavatın tam tersiydi, yemek çadırı düşünün fakat branda yerine beton ve camlardan yapılmış. İç duvarları ise parke ile döşeli. Ortamda güzel görünen tek şey avizelerdi, size o kadar söyleyeyim. Onun haricinde yolunuz düşerse yemek yiyebileceğiniz bir yer olmasına rağmen, verdiğim paraya da değsin arkadaşım diyorsanız uğramak için tercih etmemeniz gereken bir yer olduğunu söyleyebilirim. Bu arada söylemeyi unuttum, köfte ve tavuğun yanına koydukları patates püresi 10 numara lezzete sahipti. Sanırım en güzel şey de patates püresiydi..

 

Dosyam.gen.tr üzerindeki dosyaların tümünü RW - Dosyalar'da bulabilirsiniz.

Bu yazıyı değerlendir

Öf bu ne be!Kötü!İdare eder...Güzel güzel...Çok iyi!

Bu yazı 2 kez oylandı ve 5 üzerinden ortalama 5,00 puan aldı.
.rar ve .zip dosyaların şifresi: www.root-warez.com veya root-warez.com

 • 20 Kasım 2017

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Erkin dedi ki:

   Suresto iyidir hocam 🙂

   1. CitizenZ dedi ki:

    Suresto mekan olarak iyi olsa da gereksiz pahalı Erkin hocam 🙂

  BİR YORUM YAZIN