RW-Warez'in A*ına koyan site (adına)

Chrome Uyumlu Ücretsiz SSL Sertifikası Almak (Resimli Anlatım)

Chrome Uyumlu Ücretsiz SSL Sertifikası Almak (Resimli Anlatım)

Evet arkadaşlar, geçenlerde Ücretsiz Yıllık SSL Sertifikası almak ve cPanel’den yüklemek ile ilgili yazılar hazırlamıştık. Sonrasında ise fark ettik ki o yöntemle aldığımız SSL sertifikaları Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarında geçersizmiş, yani o sertifikaları doğru şekilde yüklemiş olsanız bile Chrome ve Firefox’ta siteniz “Güvenli Değil” olarak görüntülenecek, yani https kullanamayacaksanız. Bunun üzerine detaylı bir araştırma gerçekleştirdik ve hem Chrome hem de Firefox uyumlu dahası ücretsiz olan bir SSL servisi bulduk. Anladığımız kadarıyla bu SSL servisinin tek dezavantajı yıllık değil 3 aylık olması, yani her 3 ayda 1 defa ücretsiz SSL hizmetinizi devam ettirmek için yenileme yapmanız gerekiyor. Ama merak etmeyin, bu işlem tamamen ücretsiz. Şimdi gel gelelim Chrome Uyumlu Ücretsiz SSL Sertifikası Alma’yı anlatmaya…

İlk olarak hedef sitemize giriş yapıyoruz: http://www.sslforfree.com/

Ücretsiz SSL sağlayacımıza giriş yaptıktan sonra ana ekrana domainimizi yazıyoruz.

Domain adresimizi yazıp ardından Create Free SSL Certificate butonuna tıkladıktan sonra karşımıza alttaki gibi 3 tane seçenek gelecek.

 1. Automatic FTP Verification: Buna tıklarsanız FTP bilgilerinizle giriş yaparak doğrulama yaparsınız
 2. Manual Verification: Buna tıklarsanız FTP’nize bir dosya yüklemenizi ister. (Daha güvenli)
 3. Manual Verification (DNS): Bunu seçerseniz DNS kayıtlarınıza bir TXT eklemenizi ister. Biraz karmaşıktır.

Biz 2. seçeneği seçip yolumuza devam edeceğiz, 1. si daha kolay olmasına karşın ftp bilgilerimizi paylaşmak istemiyoruz.

Yukarıdaki gibi 2. seçeneğe tıkladıktan sonra altta yeni bir buton görünecek. “Manually Verify Domain”. Bu butona tıklayın, karşınıza alttaki ekran gelecek.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi ilk olarak 1 yazan yerdeki dosyayı indireceğiz, bu dosyayı ftp’de .well-known adlı bir klasörün içinde acme-challenge isimli bir klasör oluşturup onun içine atacağız. Bazı sunucularda bu klasör zaten var, varsa içine doğrudan atabilirsiniz, yoksa bu klasörleri oluşturup doğru şekilde indirdiğiniz dosyayı içine atın. Ardından “Download SSL Certificate” butonuna tıklayın.

İşlem bu kadar basit, yaklaşık 3-4 saniye içinde size https için gerekli tüm kodları verecek.

 1. Get Notified Expiration: Buraya mail ve yeni bir şifre girip Create Account’a tıklayın. Böylelikle SSL Sertifikanızın süresi dolduğunda tarafınıza mail ile bildirim yapılacaktır.
 2. Certificate, Private Key ve CA Bundle: Bu kodları cPanel’de gerekli yerlere kopyalayın. Eğer cPanel’den HTTPS SSL Sertifikası yüklemeyi bilmiyorsanız şu yazıyı okuyabilirsiniz > cPanel SSL Yükleme Rehberi

Yukarıdaki siteden aldığınız SSL Sertifikaları Google Chrome ve Mozilla Firefox’ta sorunsuz olarak çalışmaktadır. root-warez.com’da bu sertifikayı kullanmaktayız.

Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi root-warez.com https sertifikasında çalışmakta olup Güvenli olarak işaretlidir.

Siz de yukarıdaki yöntemle birlikte ücretsiz bir ssl hizmetinden faydalanabilirsiniz. Unutmayın, 3 ayda 1 yeni sertifika üretip cPanel’e eklemeniz gerekmekte. Başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok.

Dosyam.gen.tr üzerindeki dosyaların tümünü RW - Dosyalar'da bulabilirsiniz.

Bu yazıyı değerlendir

Öf bu ne be!Kötü!İdare eder...Güzel güzel...Çok iyi!
.rar ve .zip dosyaların şifresi: www.root-warez.com veya root-warez.com

 • 25 Temmuz 2017

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN