RW-Warez'in A*ına koyan site (adına)

2017/5 İlk Maaşı Ne Zaman ve Ne Kadar Alacaklar?

2017/5 İlk Maaşı Ne Zaman ve Ne Kadar Alacaklar?

9.277 kişinin dün zimmete düştüğü 2017/5 atamalarında tarafımıza oldukça fazla şekilde 2017/5 Sağlık Bakanlığı Atamaları’nda atanan personellerin ilk maaşlarını ne zaman alacağına dair soru yöneltildi. Konu hakkında net bir bilgiye sahip olmadığımız için gerekli mercilerle iletişime geçerek en doğru bilgiyi sunma gayretinde bulunduk. Verdiğimiz bilginin yazılı bir tutanağı olmadığı için söylediklerimize %100 doğrudur diyemeyiz ama sağlam kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre durum tam olarak şu.

İster Sağlık Bakanlığı’na ister başka bir kamu kuruluşuna atanın maaşlarınız ayın 15’inde yatacaktır. Ayın 15’inden önce işe başlarsanız ayın geri kalan günlerinin ve diğer ayın tam maaşını alıyorsunuz. Yani diyelim ki ayın 10’unda göreve başladınız, ayın 15’inde hesabınıza 20 gün maaşı + 1 tam maaş yatıyor. O yüzden 2017/5’te zimmete düşen arkadaşların ayın 15’inden önce göreve başlamaları kendilerini maddi olarak rahatlacaktır.

Ek ödeme yapılmıyor.

İlk kez devlet memuru olan kişilere herhangi bir ek ödeme yapılmıyormuş. Yani ikametgahınız atandığınız ilin dışında olsa bile herhangi bir harcama ve nakil parası almıyormuşsunuz. Konu vakti zamanında Anayasa Mahkemesi’ne de taşınmış fakat olumlu bir netice alınamamış. O yüzden ilk defa atanan memurlar sadece maaş alıyorlar.

2017/5 Sağlık Bakanlığı Maaşları Ne Kadar?

Her branşın maaşı farklı yatmakla birlikte ortalama net maaş 2500₺ ile 3500₺ arasında değişmektedir. Bu personellere verilen net maaş tutarıdır. BES’e dahil olmayan sağlık memurlarının net maaşı ise 3.035₺’dir.

Dosyam.gen.tr üzerindeki dosyaların tümünü RW - Dosyalar'da bulabilirsiniz.

Bu yazıyı değerlendir

Öf bu ne be!Kötü!İdare eder...Güzel güzel...Çok iyi!
.rar ve .zip dosyaların şifresi: www.root-warez.com veya root-warez.com

  • 04 Ekim 2017

    ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    BİR YORUM YAZIN