RW-Warez'in A*ına koyan site (adına)

2017 Yabancı Dizi Tavsiyesi: Lucifer

2017 Yabancı Dizi Tavsiyesi: Lucifer

Rw’den çıkıp Mutfak olduğumuza göre artık genel blog tadında paylaşımlarda da bulunabiliriz demektir. Bildiğimiz gibi Türk dizileri neredeyse hiç tat vermemektedir bunun en büyük sebebi ise 2 saat gibi uzun bir matraja sahip olmaları. Ama bakın yabancı diziler öyle mi? 25 veya 45 dakikalık diziler oldukça akıcı şekilde ilerliyor. İşte, izlemekte olduğunuz dizileriniz bittiyse ya da sezon arasına girdiyse sizlere çok güzel bir dizi tavsiye ediyorum bu yazımda. Başlıktan da anlayacağız üzere dizimiz Lucifer..

Dizi hakkında biraz özet bilgi sunayım.

Lucifer bildiğiniz gibi mitolojik olarak en büyük şeytandır ve bu dizide de aynı şekilde şeytandır. Aslında tek şeytandır, Lucifer harici kötü olan varlıklar iblistir, şeytan ise Lucifer hepsinin başıdır. Lucifer, vakti zamanında babası olan tanrıyı eleştirip karşısında durduğu için cennetten kovulup cehenneme tıkılmış ve burayı yönetmesi emredilmiştir. Aradan geçen uzun zamanlar sonrasında ise Lucifer cehennemde sıkılmış ve dünyaya gelmiştir. Dünyaya gelip Lux adında büyük bir kulübün sahipliğini yapan Lucifer’ın başına bir dizi olay gelmektedir. Bu olaylar sırasında dedektif Decker ile tanışır. Dedektir Decker’ın yanında hiçbir gücünü kullanamayan Lucifer bu olayı çözmeye çalışır. Lucifer bu olayın peşindeyken de Decker ile eş zamanlı bir sürü olay çözerler.

Dizinin ilerleyiş aşaması şu şekildedir zamansal olarak bakarsak. İlk 5-10 dakika Lucifer’ın hikayesiyle bağlantılı ipuçları vermekte ardından Decker’ın polisiye olayları çözümlenmektedir ve bu olaylar genellikle Lucifer’ın hikayesiyle ilgilidir. Dizinin son 5 dakikası da “Oha, nasıl lan, yuh” dedirten olaylar sunar ve diğer bölümde bu olaydan devam eder. İstisnasız olarak her bölümde 1 tane polisiye olay da çözülür tabi. Mesela ban 2.sezon finalinde “Ooooooooohhaaaaaaaaa” demiştim. O derece güzeldi. Ayrıca Lucifer’ın egoistliği, kendini beğenmişliği ve İngiliz aksanı da gerçek anlamda sizi diziye bağlayacak olan bir özellik olmuş. Normal Amerikan aksanlı birisi olsa herhalde bu kadar etkileyici olmazdı diye düşünüyorum.

Lucifer dizisini root-warez.com’de yayınlamak isterdik ama dizi yayını yapmadığımız için sizi alternatif dizi sitelerine göndereceğiz…

Dosyam.gen.tr üzerindeki dosyaların tümünü RW - Dosyalar'da bulabilirsiniz.

Bu yazıyı değerlendir

Öf bu ne be!Kötü!İdare eder...Güzel güzel...Çok iyi!

Bu yazı 1 kez oylandı ve 5 üzerinden ortalama 1,00 puan aldı.
.rar ve .zip dosyaların şifresi: www.root-warez.com veya root-warez.com

  • 08 Ekim 2017

    ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    BİR YORUM YAZIN